Budowa studni głębinowej – kiedy potrzebne jest pozwolenie

Budowa studni głębinowej – kiedy potrzebne jest pozwolenie

Ciekawe Dom i ogród

Studnia głębinowa jest bardzo często wybierana jako źródło wody na posesjach, gospodarstwach rolnych lub sadach. Nic w tym dziwnego, gdyż pobierana z nich woda jest zdrowsza niż w przypadku poboru z wodociągów. Przed rozpoczęciem jej budowy warto dowiedzieć się kiedy potrzebujemy zezwolenie na jej budowę.

Budowa studni głębinowej

Jak mówią Polskie przepisy, studnie o głębokości nie przekraczającej 30 metrów oraz o wydajności mniejszej niż 5m3 na dobę, nie wymagają pozwolenia wodno-prawnego. Jeżeli projekt studni którą chcemy wykonać nie mieści się w tych przepisach, to wymagane będą specjalne pozwolenia na budowę. W takim wypadku budowa studni głębinowej będzie możliwa, tylko gdy będziemy posiadać: projekt robót geologicznych, pozwolenie wodnoprawne oraz dokumentację hydrogeologiczno zasobową. Jeżeli otrzymamy wszystkie te dokumenty, spokojnie będziemy mogli wybudować studnię na posesji.

Jeżeli interesuje was budowa studni głębinowej, to warto skorzystać z oferty firmy Drillpol. Od wielu lat budują oni studnie głębinowe, wykorzystując do tego wysokiej jakości materiały.