Tapeta na ścianę

Tapeta na ścianę

Dom i ogród

Tapety są jednym z najstarszych sposobów na ozdabianie ścian. Najpopularniejszym rodzajem są oczywiście tapety papierowe. Podstawą jest gruby papier, na który nakładany jest rysunek.

Taka tapeta na ścianę imitacja muru może być jedno- lub dwuwarstwowa (simplex i duplex). Dwuwarstwowa jest bardziej gęsta i praktyczna. Są łatwiejsze do przyklejenia, mogą ukryć niektóre wady dekoracji ściennej i są trwalsze niż jednowarstwowe. W zależności od rodzaju wzoru tapeta dzieli się na gładką i tłoczoną.

Tapeta na ścianę – zastosowanie

Tradycyjnych tapet papierowych nie zaleca się stosować w pomieszczeniach o dużej wilgotności – stały kontakt z wodą znacznie skraca ich żywotność. Tego typu tapeta na ścianę duże liście jest przyjazna dla środowiska. W składzie wysokiej jakości płócien nie ma szkodliwych składników. Tapeta jest łatwa do przyklejenia nawet przy użyciu domowego kleju. Porowata powierzchnia płócien doskonale przepuszcza powietrze, co zapobiega pojawianiu się pleśni na ścianach. Płótna papierowe są uważane za najtańsze spośród wszystkich istniejących rodzajów tapet.