Jak wybrać tapetę do pokoju dziecięcego?

Jak wybrać tapetę do pokoju dziecięcego?

Dom i ogród

Moda na tapety w pokoju dziecięcym sprawia, że na ich zakup decydują się również ci dorośli, którzy do tej pory nie rozważali takiej inwestycji. Czas więc zadać sobie pytanie o to, jak znaleźć naprawdę atrakcyjne rozwiązanie. Jego wybór wymaga przecież uwzględnienia co najmniej kilku czynników.

Po pierwsze – wiek dziecka

Choć panuje przekonanie, że tapety do pokoju dziecięcego powinny być kolorowe i wesołe, warto pamiętać o tym, że wiek sięgającego po nie malucha nie pozostaje w ich wypadku bez znaczenia. Jeśli dziecko dopiero przyszło na świat, najlepiej stawiać na delikatne wzory i pastelowe kolory. Będą one mniej męczące niż krzykliwe odcienie tak kochane przez starsze dzieci.

Po drugie – łatwość czyszczenia

Dzieci potrafią zaskakiwać swoją kreatywnością. Nie powstrzymamy ich ani przed namalowaniem na tapecie swojej podobizny, ani przed wytarciem o nią rąk. Jeśli więc liczymy, że tapety do pokoju dziecięcego będą prezentować się świetnie po latach użytkowania, musimy stawiać na te, które można łatwo utrzymać w czystości. Na szczęście, ich producenci zwykle informują o tym w pierwszej kolejności.